Головна  →  Новини  →  26 жовтня 2016

Дмитро Білоцерковець: «Пайові надходження до столичного бюджету від легальних МАФів складають 80 мільйонів гривень на рік»

Дмитро Білоцерковець: «Пайові надходження до столичного бюджету від легальних МАФів складають 80 мільйонів гривень на рік»

Два з гаком роки боротьби із нелегальним бізнесом, пов’язаним із масовим встановленням у Києві протягом 2010-2013 років незаконних торгівельних тимчасових споруд, дали конкретний результат – додаткове надходження до столичного бюджету десятків мільйонів гривень.

Про це в ефірі програми «Столиця» ТРК «Київ» заявив народний депутат України та водночас радник голови КМДА з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець.

За його словами, сплачені порядними підприємцями у якості пайової участі до бюджету Києва кошти дозволили, окрім фінансування інших потреб міста, організувати системний демонтаж незаконних тимчасових споруд не за рахунок місцевого бюджету, а за рахунок саме додаткових надходжень.

«По суті, власники законних МАФів оплатили демонтажі незаконних тимчасових споруд. Зокрема, у 2015 році пайові внески за легальну роботу 6,5 тисяч МАФів склали близько 80 мільйонів гривень, 14 з яких було виділено на демонтажі. Фактичні ж витрати склали 6 мільйонів гривень. Решту з чотирнадцяти не було засвоєно через постійні спротиви, що не давали збільшити обсяги демонтажів. Згодом демонтажі стали масовими та методичними. Щоб збільшити кількість демонтажів місцева влада застосувала аутсорсінгову процедуру: на підставі тендерів винайняла додаткові демонтажні потужності, які дозволили демонтувати не 4-5 МАФів на добу, а більше. Одночасно «Киїблагоустрій» почав публікувати перелік незаконних тимчасових споруд. І це виявилось справжнім ударом для корупціонерів – прокурорів, міліцейських чинів та членів попередньої адміністрації, вуличний бізнес яких до приходу нової команди перебував у тіні», - розповів в ефірі ТРК «Київ» Дмитро Білоцерковець.

При цьому він нагадав, що подальші – після попереджувальних приписів – демонтажі супроводжувались організованим спротивом із застосуванням травматичної зброї та блокуваннями демонтажної техніки.

«Зрозуміло, що корупціонери не хочуть прозорості ведення бізнесу. Все це є відлунням нещодавнього минулого, коли ставити МАФи у столиці мали виключно наближені до корупційної годівниці особи – працівники адміністрації Черновецького-Попова, члени Партії регіонів, судді та прокурори. А малий бізнес лише орендував ці торгівельні площі. До 2005-го у Києві власником МАФів був саме малий бізнес – не більше 4 тисяч ларьків. Пізніше, особливо з 2010 по 2013 роки Київ заполонили незаконні МАФи. Проте у жовтні 2014-го нова команда КМДА запропонувала легалізувати тільки ті МАФи, дахи яких зафіксовано на ортофотоплані квітня 2013 року. Це – масштабний фотознімок, який дозволив кожному власнику МАФа, що стояв до цього терміну, виділити контури даху свого кіоску, показати дозвільні документи та довести законність своєї споруди. Цим правом скористались власники 6,5 тисяч МАФів, які врешті й отримали дозвільний документ (Інформаційний талон) на встановлення тимчасової споруди», - повідомив телеефірі радник голови КМДА з питань благоустрою.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Офіційний портал - Київської міської державної адміністрації

 Вакцинація літніх людей

   З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку